SZKOLENIE SKUTECZNA PROMOCJA – 8 h

1. Wprowadzenie do skutecznej promocji firmy:
  • Definicja skutecznej promocji firmy i jej znaczenie w marketingu.
  • Rola promocji w budowaniu świadomości marki i generowaniu sprzedaży.
  • Kluczowe elementy składowe skutecznej promocji: kreatywność, targeting, pomiar wyników.
  1. Badanie rynku i analiza konkurencji:
  • Analiza rynku: identyfikacja trendów, potrzeb klientów, zmian w zachowaniach konsumenckich.
  • Badanie konkurencji: analiza strategii promocyjnych konkurencyjnych firm, ich sukcesów i błędów.
  1. Wybór odpowiednich kanałów promocji:
  • Omówienie różnych kanałów promocji: online (np. media społecznościowe, reklamy Google, e-mail marketing), offline (np. reklama telewizyjna, reklama prasowa, reklama outdoorowa).
  • Wybór odpowiednich kanałów promocji z uwzględnieniem grupy docelowej, budżetu i celów promocyjnych.
  1. Tworzenie kreatywnych kampanii promocyjnych:
  • Planowanie kampanii promocyjnych: określanie celów, ustalanie przesłania, kreacja treści i grafik.
  • Wykorzystanie narzędzi do tworzenia treści promocyjnych (np. narzędzia graficzne, platformy do tworzenia reklam wideo).
  • Przykłady udanych kampanii promocyjnych i analiza ich elementów skuteczności.
  1. Mierzenie skuteczności promocji:
  • Metryki i wskaźniki sukcesu kampanii promocyjnych: zasięg, zaangażowanie, konwersje, ROI.
  • Wykorzystanie narzędzi analitycznych do pomiaru wyników (np. Google Analytics, Facebook Insights).
  • Analiza danych i dostosowanie strategii promocyjnej na podstawie wyników.
  1. Warsztaty i studium przypadków:
  • Praktyczne warsztaty: tworzenie planu promocji firmy dla wybranej branży.
  • Analiza przypadków: dyskusja nad przykładami udanych i mniej udanych kampanii promocyjnych.

Szkolenie o łącznym czasie trwania 8 godzin pozwoli na dogłębne omówienie każdego z tych tematów oraz praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Program szkolenie może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb Uczestników.